Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Dla obywateli UE, zarówno osób fizycznych, jak i prawnych, zakup nieruchomości w Hiszpanii jest całkowicie przystępny. W Hiszpanii nie istnieją żadne przeszkody prawne dla inwestorów. Warunkiem przeniesienia prawa własności jest uzyskanie hiszpańskiego numeru identyfikacji podatkowej NIE. Dowodem o własności nieruchomości jest akt notarialny nieruchomości Escritura de compraventa.

Jednorazowe podatki i opłaty związane z zakupem nieruchomości

W przypadku zakupu nowej nieruchomości, pierwszy nabywca płaci podatek VAT w wysokości 4%. W przypadku zakupu starszej nieruchomości, nabywca płaci podatek od przeniesienia własności nieruchomości w wysokości od 7 do 10%. Opłaty notarialne oraz pozostałe opłaty związane z zakupem nieruchomości wynoszą około 3% ceny nabycia nieruchomości. Prowizja agencji nieruchomości czyni 3% + VAT.

Opłaty stałe związane z posiadaniem nieruchomości

W przypadku, gdy nieruchomość znajduje się w kompleksie mieszkaniowym, właściciel płaci tzw. Comunidad (sprzątanie powierzchni wspólnych, ubezpieczenie, utrzymanie ogrodów, fundusz remontowy, czyszczenie basenu, itp.). Wysokość tych opłat zależy od jakości projektu i oferowanych usług.

Usługi oraz media – woda, prąd, gaz, telefon

Podatek od nieruchomości ustanawiany jest na podstawie informacji zawartych w tabelach wartości majątkowych, które znajdują się w bazie danych lokalnego urzędu. Dokładna cena zależy od konkretnej nieruchomości oraz jej położenia.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: