Nieruchomości we francuskich ośrodkach narciarskich stają się coraz bardziej popularne

Chociaż cały francuski rynek nieruchomości od dłuższego czasu boryka się z problemami, zgoła odmienna sytuacja panuje w alpejskich ośrodkach narciarskich. W ciągu ostatnich miesięcy dość znacząco wzrosło zainteresowanie nieruchomościami położonymi w tym regionie.

Wpływ na to miało kilka czynników, przede wszystkim zeszłoroczne obfite opady śniegu, które zawsze wpływają na wzrost zainteresowania danym regionem w następnym sezonie. Kolejnym powodem jest niska stopa oprocentowania hipotek, która nie uległa zmianie w przypadku nieruchomości górskich w tej okolicy. Ostatnie badania pokazują, że zainteresowanie nieruchomościami w Alpach Francuskich wzrosło w skali roku aż o 34%. Tak duży wzrost wymaga wzmożonej ostrożności przy wyborze i kupnie nieruchomości. Najbezpieczniej jest skorzystać z usług renomowanego biura nieruchomości, które pomoże w wyborze obiektu najlepiej odpowiadającego kryteriom stanowionym przez nabywcę oraz usprawni cały proces administracyjno-prawny transakcji.

Niska stopa oprocentowania hipotek wraz ze wzrostem ruchu w regionach narciarskich stwarza wprost wymarzone warunki inwestycyjne – zysk z wynajmu nieruchomości jest w stanie pokryć wszystkie koszty związane np. z utrzymaniem obiektu.

W przypadku wyżej omawianych nieruchomości obowiązuje zasada, że sukces inwestycji spoczywa w odpowiednio wybranej i dobrze położonej nieruchomości. Banki są wciąż ostrożne w udzielaniu pożyczek na zakup nieruchomości, ponieważ mają jeszcze świeżo w pamięci ostatnie problemy, które dotknęły ten sektor. Banki oferują korzystne warunki tylko w przypadku nieruchomości z dużym potencjałem inwestycyjnym i położonej w znanym rejonie, czyli nabywcy obiektów w większym i popularniejszym ośrodku narciarskim nie powinni mieć problemu z uzyskaniem pożyczki. Dodatkowo francuski rząd stara się nakłonić inwestorów do nabywania apartamentów w nowym budownictwie oferując zwolnienie od podatku od nieruchomości przez okres dwóch lat od nabycia.

Większość inwestorów kupuje nieruchomości w Alpach Sabaudzkich kierując się perspektywą wzrostu wartości obiektów w tym rejonie. Według ekspertów taka sytuacja nastąpi, kiedy znów ustabilizuje się sytuacja ekonomiczna. Biorąc pod uwagę, że drobni inwestorzy kupują nieruchomości z dość długim okresem spłaty (spłata apartamentu o wartości 100 tysięcy euro w rozłożeniu na okres 20 lat wyniesie 480 euro miesięcznie) można oczekiwać, że wzrośnie wartość tych obiektów.

Osoby zainteresowane otrzymywaniem aktualnych informacji o nieruchomościach w zagranicy w formie darmowego newslettera, zapraszamy do zarejestrowania się na naszej stronie internetowej.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: