Francuski rynek nieruchomości przyciąga międzynarodowych inwestorów

Po wprowadzeniu zmian podatkowych we Francji, część jej obywateli zaczęła się rozglądać za innymi krajami europejskimi. Z drugiej strony, do Francji napływają inwestorzy zagraniczni, co w znacznej mierze jest odczuwalne na rynku nieruchomości.

Do tej pory z powodu ograniczeń w budownictwie, do sprzedaży przeznaczono znikomą ilość obiektów w Paryżu. Wraz z zaistniałą sytuacją, na rynku nieruchomości pojawi się więcej budynków, na które będą mogli sobie pozwolić inwestorzy z dość szerokim budżetem.

W ciągu ostatnich miesięcy ceny mieszkań i domów wzrosły w Paryżu od 3,8 do 6,2%. Stolica Francji przyciąga nie tylko inwestorów z Europy, ale i z Azji, którzy obecnie tworzą trzecią co do wielkości grupę zagranicznych nabywców. Do Francji ściągają także inwestorzy z Austrii, dla których nieruchomości we własnym kraju zaczynają być zbyt drogie.

Oprócz Paryża, znacznym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości na wsi i w mniejszych miasteczkach, gdzie ściągają inwestorzy z Chin. Na terenie całej Francji nabywcy z Azji stanowią 7% wszystkich inwestorów zagranicznych. Największym zainteresowaniem (zaraz po Paryżu) cieszą się nieruchomości na Lazurowych Wybrzeżu. 

Francja jest atrakcyjna dla inwestorów ze względu na niskie stawki oprocentowania kredytów, korzystny klimat oraz łatwy i nieograniczony dostęp. Interesująca sytuacja nastała także na rynku nieruchomości, na którym pojawiło się więcej ciekawych ofert. Co więcej, Francja jest także stosunkowo odporna na kryzys, który dosięgnął strefę euro. Z tych powodów nabycie nieruchomości we Francji jest naprawdę korzystne.

Warto się zorientować w możliwościach wzięcia hipoteki we Francji, która niejednokrotnie jest bardziej opłacalna dla obcokrajowców, niż dla samych Francuzów.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: