Costa del Sol – klejnot wśród europejskich destynacji dla turystów i inwestorów

Najlepszy klimat w Europie, niesamowite piaszczyste plaże, długi sezon letni, łatwy dojazd. Witamy na Costa del Sol.

W tłumaczeniu „Słoneczny Brzeg” znajduje się w południowej Hiszpanii w regionie Andaluzji, mniej więcej między prowincjami Málaga i Gibraltar. Region zawdzięcza swoją nazwę stabilnemu klimatowi z bardzo przyjemnymi temperaturami, ponad 300 słonecznych dni w roku i niewielkiej koncentracji opadów. Ta część Hiszpanii jest najcieplejsza i ma najdłuższy sezon letni ze wszystkich regionów Europy.

Oprócz niesamowitej pogody, Polaków przyciąga również łatwy dojazd z całorocznymi międzynarodowymi lotami, długie plaże z czystą szmaragdową wodą i szeroką gamą usług, sportem, wieloma zabytkami i bogatą ofertą kulturalną.

Wielu Polaków nie jeździ już tutaj tylko na wakacje, ale także kupuje tu własną nieruchomość w celu inwestycji i idealnego wypoczynku o każdej porze roku. Ci, którzy wolą bardziej ruchliwy styl życia, udają się do dużych kurortów wakacyjnych na zachód od Malagi, od Torremolinos, przez Fuengiroll, luksusową Marbellę, po Esteponę. Większym spokojem i bardziej kameralną atmosferą można się cieszyć na wschód od Malagi, szczególnie w rejonach Torrox i Nerja.

Zaledwie 2 godziny od Malagi znajduje się słynny ośrodek narciarski Sierra Nevada, najwyższe pasmo górskie Półwyspu Iberyjskiego. Możesz tu jeździć na nartach do maja, więc możesz cieszyć się kąpielą w morzu i jazdą na nartach w ciągu jednego dnia.

Średnia temperatura powietrza i wody w Maladze

Miesiąc Średnia temperatura powietrza Średnia temperatura wody
styczeń 12,1 °C 16 °C
luty 13 °C 15 °C
marzec 14,7 °C 15 °C
kwiecień 16,2 °C 16 °C
maj 19,2 °C 17 °C
czerwiec 23 °C 20 °C
lipiec 25,5 °C 22 °C
sierpień 26 °C 23 °C
wrzesień 23,5 °C 22 °C
październik 19,6 °C 20 °C
listopad 15,7 °C 18 °C
grudzień 13,2 °C 16 °C

 

Jesteś zainteresowany kupnem nieruchomości w Hiszpanii? Doradzimy, który region jest dla Ciebie najlepszy. Oferujemy nieruchomości na całym Costa del Sol oraz w innych popularnych miejscach w całej Hiszpanii. W przypadku większości nieruchomości możliwa jest wirtualna wycieczka i osobista wycieczka z przedstawicielem dewelopera. Skontaktuj się z nami.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: