Zimowa oferta atrakcji w regionie Zell am See – Kaprun: jeden urlop nie starczy

Region Zell am See – Kaprun poszerza i doskonali swoje usługi i co roku przyciąga więcej gości, którzy przyjeżdżają tu w poszukiwaniu zimowych uciech.

Przede wszystkim jest to raj dla narciarzy, snowboardzistów i miłośników biegówek, nie są to jednak w żadnym wypadku jedyne rodzaje aktywności, które można w tutejszych górach uprawiać. Do innych sportów zimowych należą wycieczki na rakietach śnieżnych, na nartach biegowych, skitouring, curling, ale także jazda na sankach. Sport nie jest jednak jedyną atrakcją dla odwiedzających ten region gości – jest tu także naprawdę szeroka oferta innych rozrywek.

Dzień odpoczynku lub nawet cały urlop można spędzić z dala od tras zjazdowych, wcale się przy tym nie nudząc.

Noc balonów

Zachwycające widowisko przygotowywane jest na tydzień od 2 do 9 lutego, kiedy odbędzie się tydzień balonów na gorące powietrze. Zjadą się piloci z całego świata, a alpejskie szczyty stworzą imponujące tło dla ich balonów. Gwoździem programu będzie noc balonów, 4 lutego w Kaprunie (Lechnerberg) i 6 lutego w Zell am See (dolna stacja kolejki linowej cityXpress), gdy kolorowe balony wzniosą się w stronę oświetlonego nieba. Wstęp będzie darmowy.

SnowNight cityXpress

Także przy kolei linowej cityXpress co środę o godzinie 8 wieczorem do 6 marca odbywać się będzie SnowNight. Freestylerzy zademonstrują, co da się wyprawiać w powietrzu z nartami i snowboardami. Atmosferę dopełni laserowe i dźwiękowe show. Także tutaj wstęp będzie darmowy.

Night Show Kaprun

W Kaprunie z kolei do 25 Lutego w każdy poniedziałek o 8 wieczorem można podziwiać Night Show na trasie zjazdowej Lechnerberg. Także w tym przypadku są to popisy  freestylerów, uzupełnione ognistym  show, jazdą w formacjach i przedstawieniem tanecznym.

Spartan Race

Jednym z kolejnych wyczekiwanych wydarzeń tego roku są zawody Spartan Race, które odbędą się 12 i 13 lutego. Na 5 lub 13 kilometrach rozmieszczonych zostanie ponad 20 przeszkód. Trasa poprowadzona będzie przez zimowe pejzaże okolicy Kaprunu. U celu jako nagroda czekać będzie na zawodników posiłek i prysznic w kurorcie SPA Kaprun.

Karmienie dzikich zwierząt

Niezapomnianym przeżyciem dla dorosłych i dzieci może być karmienie dzikich zwierząt połączone z prelekcją myśliwego w Thumersbachu. Karmienie około 150 jeleni, saren i muflonów odbywa się w każdy poniedziałek, środę i piątek. Konieczna jest uprzednia rezerwacja przez e-mail (schaufuetterung@gmx.at), cena wynosi 20 euro dla dorosłych i 15 euro dla dzieci.

Zakup apartamentu w Austrii: urlop za darmo i ciekawa inwestycja

Region Zell am See – Kaprun oferuje po prostu tyle atrakcji, że na poznanie go nie wystarczy jeden urlop. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup własnej nieruchomości bezpośrednio w obszarze Zell am See – Kaprun i regularne powroty w te urzekające okolice. W pozostałe tygodnie w roku nieruchomość można wynajmować turystom. Nie ma wątpliwości, że tutaj chętnych nigdy nie zabraknie.

Niedaleko centrum Zell am See zostaną na przykład pod koniec roku 2019 wykończone nowe, w pełni wyposażone apartamenty. Razem będą tworzyć czterogwiazdkowy kompleks z ośrodkiem wellness, restauracją i barem.Kolejny nowy zespół  luksusowych apartamentów w Zell am See powstaje w pobliżu stacji kolejki linowej Schmittenhöhe. Także tutaj znajdzie się oczywiście basen, siłownia, bar i garaże. Zakończenie budowy planowane jest najpóźniej na wiosnę 2020 r.Podobne usługi będzie oferować nowy zespół eleganckich apartamentów w sąsiednim Kaprunie, który zostanie zakończony jesienią.Rozważacie zakup drugiego domu w Austrii? Odezwijcie się do nas, chętnie pomożemy w wyborze nieruchomości najlepszej właśnie dla was.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: