Właściciele nieruchomości wakacyjnych we Francji, będą musieli dopłacić

Prawdopodobne dopłaty czekają zagranicznych właścicieli nieruchomości we Francji. Trwają debaty na temat wprowadzenie dla nich specjalnego podatku od nieruchomości. Propozycję nowego podatku wysunął prezydent Francji, Francois Hollande.

Brytyjski rząd jest przygotowany skontrolować, jeżeli ten wniosek jest legalny i nie jest sprzeczny z prawem europejskiego jednolitego rynku oraz z prawem antydyskryminacyjnym. Posunięcie rządu Wielkiej Brytanii jest zrozumiałe, ponieważ zmiana ta dotykałaby się czterech milionów Brytyjczyków, którzy są właścicielami nieruchomości w ulubionych rejonach Normandii i Dordogne.

Prezydent Hollande planuje podwyższenie podatku od dochodu z najmu z 20 do 35 % oraz podwyższenie podatku od zysków kapitałowych ze sprzedaży nieruchomości z 19 do 34,5 %. Według szacunków rządu Francji, podjęcie tych środków tylko w tym roku pozwoli państwu na zyskanie do budżetu 50 milionów euro, a w latach kolejnych, aż 250 milionów euro rocznie.

Zdaniem ekspertów podatkowych, zmiany w prawie nie dotkną się wszystkich. Nie dotyczyłyby np. właścicieli, którzy wynajmują swoje nieruchomości na cele komercyjne. Eksperci zwrócili uwagę na fakt, że zmiany nie będą dotyczyć także dużej liczby właścicieli obiektów położonych na terenie Francji, którzy wynajmują je wyłącznie swoim przyjaciołom oraz rodzinie.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: