Spadają ceny nieruchomości w Paryżu

Jeżeli kiedykolwiek marzyli Państwo o nabyciu luksusowej nieruchomości w Paryżu, to właśnie teraz jest najlepszy ku temu czas! Ceny ekskluzywnych nieruchomości w Paryżu spadły średnio od 10 do 20 %.

Wciąż przybywa nieruchomości na sprzedaż, ponieważ francuska gospodarka jest obecnie w zastoju i wielu bogatych ludzi opuszcza kraj starając się  uciec od wzrastających podatków.

Eksperci twierdzą, że na rynku pojawiło się wiele możliwości, które wcześniej nie istniały. Nieruchomości, które przez dziesięciolecia należały do zamożnych rodzin francuskich, obecnie stają się majątkiem zagranicznych inwestorów.

Często przytacza się przykład inwestora z Brazylii, który kupił dom w Paryżu, będący przed kryzysem od kilku pokoleń majątkiem słynnej francuskiej rodziny. Szacuje się, że 70 % wszystkich nabywców nieruchomości nie pochodzi z Francji. Wielu inwestorów to Rosjanie oraz Chińczycy, ale od czasu do czasu swoją aktywność przejawiają nabywcy z Afryki i Dalekiego Wschodu.

Każdy naród ma swoje specyficzne preferencje. Nabywcy z Chin szukają prestiżowych nieruchomości w okolicach np. Wieży Eiffla, ponieważ będą służyć im do celów handlowych. Rosjanie natomiast wybierają obszar wokół Pól Elizejskich. Na przełomie roku liczba luksusowych nieruchomości na sprzedaż wzrosła o około 50 %. Jest to wynikiem kilku czynników. Przede wszystkim wpływ na tą sytuację miał nowy 75 % podatek od luksusu, który jest pobierany od dochodów powyżej miliona euro rocznie.

» Oferta apartamentów w Paryżu na sprzedaż.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: