Podsumowanie: Do Austrii bez obaw

Wybierasz się do Austrii na wakacje lub chcesz odwiedzić nieruchomość? Nie znasz wszystkich ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa? Poniżej znajdują się jasne informacje o aktualnej sytuacji. Szerokiej drogi!

Jaka jest aktualna sytuacja epidemiologiczna w poszczególnych landach Austrii?

Aktualnie na dzień 18 września 2020 r. ryzyko infekcji jest niskie w większości krajów związkowych. Bludenz, Dornbirn, Innsbruck-miasto, Kufstein, Zwettl, Neunkirchen, Mödling i Wiedeń zgłaszają wysokie ryzyko. Najwyższe ryzyko zaznaczone na czerwono na „sygnalizacji świetlnej” nie zostało jeszcze w Austrii zadeklarowane.

Aktualną sytuację można sprawdzić tutaj.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące transportu i podróży?

Obecnie można wjeżdżać do Austrii bez żadnych ograniczeń. Nie trzeba posiadać negatywnego testu ani przejść kwarantannę. 

Polecane strony:

Jakie obowiązki obowiązują w Austrii?

Podobnie jak w Polsce, obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania odległości co najmniej jednego metra we wszystkich sklepach, restauracjach, transporcie publicznym, w tym taksówkach, przy świadczeniu usług, w urzędach, bankach, urzędach pocztowych, na stacjach benzynowych, imprezach, w placówkach medycznych i uzdrowiskowych, w domach opieki i wszędzie tam, gdzie jest kontakt z klientami.

Aplikacja Stopp Corona

Stopp Corona to aplikacja, która pomaga szybko wykryć infekcję i powstrzymać niekontrolowane rozprzestrzenianie się wirusa. Austria była jednym z pierwszych krajów europejskich, który opracował tego typu aplikację, która działa od marca. Można ją pobrać, nawet jeśli nie mieszkasz w Austrii. Jest dostępna w App Store lub Play Store.

Jedna wizyta to za mało

Skorzystaj z pięknego babiego lata i ciesz się wakacjami w Alpach. Dołącz do tych, którym nie wystarcza Austrie tylko odwiedzać i kup własny apartament lub dom. Austria nadal jest krajem numer jeden wśród polskich inwestorów, którzy poszukują nieruchomości zagranicznych w górach.

Zapraszamy do kontaktu. Wybierzemy dla Ciebie najbardziej odpowiednią nieruchomość i przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupu.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: