Najwięcej plaż z „Blue Flag” jest w Hiszpanii

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad kupnem nieruchomości nad morzem i nie mogą się zdecydować, w którym kraju ma się ona znajdować, w wyborze może pomóc kryterium jakości wody i warunki plażowe.

Kraj z największą liczbą pięknych plaż to właśnie Hiszpania. Do wyboru jest 551 plaż i 97 marin, które zyskały prestiżową nagrodę „Blue Flag” za jakość i bezpieczeństwo. Krystalicznie czysta woda, laguny, rafy, długie piaszczyste plaże – Hiszpania oferuje wszystko o czym można tylko zamarzyć.

Ze wszystkich krajów na półkuli północnej, Hiszpania ma najwięcej nagradzanych plaż – jedna na sześć zyskała wyżej wymienioną nagrodę. „Blue Flag” mogą uzyskać tylko te plaże, które posiadają nowoczesne udogodnienia, szeroki zakres usług, bezpieczne wejście do wody itp.

Nagradzane plaże można znaleźć wzdłuż całego wybrzeża. Najwięcej jest w Galicji (145), ze słynną plażą Rodas, która już kilkakrotnie była nagradzana za najlepszą plażę na świecie. Niezliczona ilość znajduje się w Katalonii, Walencji i Orihueli. Każdy, który zawita do Hiszpanii, powinien odwiedzić piękne zatoki Balearów.

Wyjątkowo czysta woda morska jest także w Chorwacji. Ponadto pomiary pokazują, że Adriatyk jest najczystszy przy chorwackim wybrzeżu.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: