Ceny nieruchomości w Hiszpanii spadną o kolejnych dziesięć procent, szacuje Bankia

Zanim nastąpi poprawa na stagnującym hiszpańskim rynku nieruchomości, ceny nieruchomości spadną o kolejnych dziesięć procent. Przekonana jest o tym hiszpańska kasa oszczędności Bankia, według której nie nastąpi jednak wyraźna zmiana wcześniej niż w roku 2014.

Według ministerstwa ceny domów spadły od pierwszego kwartału 2008 średnio o 15,8 procent, realnie jest to jednak więcej niż o dwadzieścia procent, a w niektórych obszarach nawet o 40 %. Mimo to Bankia, która powstała w wyniku niedawnej fuzji Caja Madrid, Bancaja i pięciu innych firm, jest przekonana, że dalsze ustawienie cen jest jedynym rozwiązaniem uregulowania popytu i podaży.

Grupa G-14 składająca się z najbardziej znanych hiszpańskich biur nieruchomości szacuje, że ilość sprzedanych domów w tym roku spadnie o 8,3 %, osiągając tę samą wartość jak w roku 2005. Według G-14 sprzedaż wyraźnie nie zwiększy się aż do roku 2015. W 2010 roku wprawdzie nastąpiła umiarkowana poprawa ze względu na oczekiwany wzrost VAT, niemniej jednak ilość niesprzedanych nieruchomości w Hiszpanii zwiększyła się o 2,7 %.

Te szacunki wynikają z podjętych kroków rządu hiszpańskiego, który stara się przekonać mieszkańców krajów europejskich, aby w Hiszpanii zakupili sobie "drugi dom".

Zobacz ofertę nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: